Mimo, iż w przeciwieństwie do przemysłu farmaceutycznego, branża hipertermii medycznej dysponuje aktualnie o wiele mniejszymi środkami na finansowanie badań klinicznych, ich liczba wrasta dynamicznie w ostatnich latach.
Z pomiędzy wszystkich niżej uwzględnionych badań klinicznych jedynie pięć zostało w całości sfinansowanych przez producentów aparatury, a wszystkie pozostałe przez ośrodki badawcze. Niszowy charakter przemysłu aparatury do hipertermii jest jednym z czynników ograniczających. Bariera taka nie dotyczy np. przemysłu farmaceutycznego. Z tego względu, dla postępów w badaniach niezwykle ważne są inicjatywy środowisk naukowych. Jedną z takich inicjatyw jest koło badawcze pod nazwą „Azelsberger Kreis für Hyperthermie”, które działa już od wielu lat, a spotkania o charakterze międzynarodowym odbywają się co kilka miesięcy w Erlangen.
Jednym z ważnych sponsorów badań klinicznych nad hipertermią jest ESHO – Europejskie Towarzystwo Hipertermii Onkologicznej.
Skróty: RT Radioterapia, CT Chemioterapia, HT Hipertermia, FM Terapia multimodalna, CR odpowiedź całkowita, PFS przeżycie bez progresji choroby, OS przeżycie całkowite, DFS przeżycie wolne od choroby, S średnia przeżywalność, NED brak objawów choroby, HDRS kwestionariusz oceny depresji Hamiltona, AP ból emocjonalny, SP ból sensoryczny, FIQ natężenie bólu wg. skali FIQ
ul. Belgradzka 5
02-793 Warszawa
+48 22 300 91 85
info@htsystems.com.pl
Poniedziałek - piątek od 8:00 do 18:00